Dodaj do ulubionych Mapa strony
Wspieramy - Fundusz Pomocy
Klub Drabina Rozwoju Kobiet pomaga samotnym matkom, które na swoich barkach noszą odpowiedzialność za siebie i dziecko, często w warunkach finansowych w których trudno zachować poczucie godności. Pomoc tym kobietom to także pomoc ich dzieciom, by i one nie straciły nadziei, na udane dorosłe życie.
Jesteśmy przekonane, że kobiety mogą pomagać sobie na wzajem. Warto walczyć o to, by nasze ograniczenia nie zamykały nam drogi do rozwoju.
Podopieczne Domu Matki i Dziecka dla Pragi Północ m.st. Warszawa
Dom (30 miejsc) zapewnienia matkom i dzieciom opiekę w postaci noclegu, warunków do sporządzania i spożywania posiłków, utrzymania higieny osobistej. Dzieciom daje warunki do rozwoju i nauki. Podopieczne Domu trafiają tu bez własnych rzeczy, bez odzieży, bez środków do życia. Średni wiek mieszkanek Domu to 30 – 40 lat, w większości są mężatkami, matkami od jednego do czwórki dzieci w wieku niemowlęcym, przedszkolnym i szkolnym.
Czas pobytu jest zróżnicowany – od kilku miesięcy do roku. Utrzymanie Domu Matki i Dziecka jest możliwe dzięki pomocy materialnej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa. Cały czas brakuje jednak funduszy na utrzymanie podopiecznych oraz na działania sprzyjające ich usamodzielnieniu się . Działania Klubu Drabina Rozwoju Kobiet służą m.in wsparciu matek opuszczających Dom w rozpoczęciu nowego etapu w ich życiu poza placówką.

Dziękujemy Przyjaciołom z Centrali Empik za wsparcie finansowe Domu Samotnej Matki i Dziecka z dzielnicy Praga Północ w Warszawie. Otrzymane od Państwa środki przekazane zostały na usamodzielnienie się jednej z podopiecznych Domu.

Możesz nas wesprzeć wpłacając darowiznę na konto:
Fundacja Drabina Rozwoju
ul. Dobra 5/2
00-384 Warszawa
Nr konta 81 2130 0004 2001 0356 0802 0003

Płatność Przelewy24

obrazek

Partnerzy i Patroni Medialni


Enea   Polskie RadioCopyright © Drabina Rozwoju Kobiet